
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Hold Current | 4 mA |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 5 mA |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 700 mV |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 95 A |
| Rated Repetitive Off-State Voltage VDRM | 600 V |
| On-State Voltage | 1.4 V |
| On-State Current | 12 A |
Stock: 856
Distributors
pcbx
Unit Price$1.33517
Ext.Price$1.33517
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.33517 | $1.33517 |
| 10 | $1.05523 | $10.55230 |
| 25 | $0.95611 | $23.90275 |
| 50 | $0.86630 | $43.31500 |
| 100 | $0.78492 | $78.49200 |
| 300 | $0.74153 | $222.45900 |
| 500 | $0.70053 | $350.26500 |
